Każdy właściciel firmy, niezależnie od branży, w której działa, powinien posiadać bardzo dobrze wyposażone biuro. W końcu w przedsiębiorstwie przebieg dokumentów jest na porządku dziennym. Wśród podstawowych materiałów eksploatacyjnych w biurze powinien znaleźć się oczywiście papier, zamiast jednak klasycznej ryzy, warto zamówić papier firmowy, który będzie posiadał w rogu logo naszej firmy.

Dobór pieczątek do dokumentów firmowych

pieczątkiDzięki temu nasze dokumenty będą wyglądać naprawdę profesjonalnie, co sprawi, iż kontrahenci również będą podchodzić do nas o wiele poważniej. Oczywiście konieczna jest więc także drukarka – najlepiej wysokiej jakości, aby pozwalała na szybkie drukowanie, a wydruk prezentował się bardzo dobrze. Oprócz tego po przygotowaniu treści dokumentu, oprócz złożenia podpisu, powinniśmy złożyć pieczątkę. W naszym biurze nie powinno więc ich zabraknąć. W ofertach producentów znajdziemy szeroki wybór tego typu akcesoriów. Są to między innymi pieczątki kolorowe, nagłówkowe, podpisowe, jak i bankowe, księgowe, tabelaryczne, możemy zakupić także datowniki. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się kompaktowe pieczątki z zatyczką. Można je szybko zamknąć i zabrać ze sobą w podróż, gdyż są one naprawdę małe i lekkie. Bez problemu taką pieczątkę zmieścimy w kieszeni marynarki czy w aktówce.

pieczątkiRównocześnie takie pieczątki posiadają specjalny uchwyt, który sprawia, że użytkownik nie ma możliwości pobrudzenia się o wkładkę tuszującą podczas jej wymiany. To naprawdę istotne, gdy jesteśmy w podróży i nie mamy możliwości wyczyszczenia tuszu z rąk. Pieczątki ze specjalnym przezroczystym okienkiem pozycyjnym sprawiają, że dokładnie widzimy miejsce, które stemplujemy. Odbijamy więc zawsze precyzyjnie, w tym miejscu, w którym chcemy. Jeżeli cenimy sobie minimalizm, dobrym wyborem będą pieczątki jednokolorowe. Możemy wybrać te podpisowe, na których znajdzie się jedynie nasze imię i nazwisko oraz zajmowane stanowisko, jak i pieczątki z nazwą firmy oraz wszystkimi niezbędnymi danymi kontaktowymi. Można też postawić na pieczątki z logo, prezentują się one naprawdę profesjonalnie i sprawiają, że każdy zwróci uwagę na taki stempel na dokumencie.

W ten sposób kontrahenci lepiej zapamiętają naszą firmę. Ponadto pieczątki mogą pozwalać na uzyskanie nie tylko prostokątnych stempli, ale także okrągłych, jest to rozwiązanie rzadziej spotykane, a więc może to zdecydowanie przemówić na naszą korzyść. Jak widać, producenci oferują wiele różnych pieczątek, dlatego bez problemu znajdziemy odpowiednią dla naszej firmy.