W dzisiejszych czasach gdy marka danej firmy decyduje o rozpoznawalności oraz sukcesie, logo ogrywa ogromną rolę. Wiele przedsiębiorstw nie docenia ogromnego znaczenia logo. Chyba wszyscy kojarzymy najbardziej znane loga, które zna prawie każdy, są tak powszechne, że stały się kultowe.

Logo a wybór czcionki

projektowanie logoZakładając firmę powinnyśmy pamiętać o tym, że logo to podstawa identyfikacji firmy. To właśnie ono odpowiada za fakt czy jesteśmy rozpoznawalni na rynku. Podkreśla także indywidualność firmy i wyróżnia na tle konkurencji. Logo stanowi wizytówkę każdej firmy, w znacznym stopniu decyduje o tym czy dana marka ma pozytywny i pożądany wizerunek. Każde logo powinno się składać z trzech podstawowych elementów. W jego skład wchodzi: logotyp, sygnet oraz tagline. Pierwszy z wymienionych elementów, czyli logotyp to część typograficzna, czyli nazwa firmy. Natomiast sygnet to grafika, część odpowiedzialna za wizualny aspekt. Z kolei tagline to nic innego jak hasło przewodnie czyli slogan. W każdym większym mieście działa szereg agencji reklamowych, które specjalizują się w projektowaniu logo. Zlecenie tego zadania specjalistom to gwarancja, że nasz znak skutecznie spełni swoje zadanie. W województwie kujawsko-pomorskim najwięcej firm, które oferuje profesjonalne projektowanie logo w Bydgoszczy działa ich najwięcej.

projektowanie logoNa ten stan rzeczy największy wpływ ma wielkość miasta, Bydgoszcz to największa miejscowość w tym regionie. Jak w takim razie przebiega proces projektowania logo przez agencję? Dużą rolę odgrywa branża w jakiej dana firma działa lub będzie działać. Określony krój czcionki czy nawet kolorystyka pasuje jedynie do wybranych dziedzin. Aby lepiej zobrazować ten problem, warto przytoczyć kilka przykładów. Jeżeli twoja firma działa w branży artystycznej lub kreatywnej, samo logo również takie powinno być. Sprawdzi się tutaj bardziej kreatywna czcionka w niestandardowej kolorystyce. W przypadku, gdy twój biznes jest powiązany z nowoczesnymi technologami, sprawdzi się np. minimalistyczna grafika. Ważne są również określone kolory – zielony kojarzy się z radością oraz ekologią, z kolei niebieski z zaufaniem, a czerwony z energią i zdecydowanie.

Osoby specjalizujące się w ich projektowaniu będą wiedziały jak dopasować określoną czcionkę, znak graficzny czy hasło przewodnie do profilu twojej działalności. Dlatego zlecenie tego zadania profesjonalistom to dobry krok, gwarancja, że wizerunek twojego przedsiębiorstwa będzie spójny oraz profesjonalny. Fachowe oraz estetyczne logo umocni twoją pozycję na rynku.